رييس مرکز برنامه ریزی ، نوسازی و توسعه فناوری استانداري، عنوان كرد:
کد مطلب : ۹۱۱۸  / گروه : اخبار /  / ۱۵ آذر ۱۳۹۵  /  بازدید : ۷۳۱

ابوذر قرباني، رييس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری استانداري با اشاره به اين كه عصر حاضر، دوره ی عدم قطعیت در فرآیند برنامه ریزی و تصمیم گیری است، تصريح كرد: در جهان امروز، ماندگاری و رشد سازمان ها مستلزم بهره گیری از رویکرد های نوین مدیریت برای تحول نظام گرایانه است.

قرباني، افزود: نظام اداری کشور برای تعامل با تغییرات محیطی، باید قابلیت انعطاف در رویکردهای مدیریتی و ساختاری در قالب تحول سازمانی و فردی بر مبنای الگوهای نوین را داشته باشند.

وي با بيان اين كه ضرورت اصلاح و ايجاد تحول در نظام اداري كشور بعنوان ابزار تحقق نظام جمهوري اسلامي از مواردي است كه پس از انقلاب اسلامي مورد توجه دولت هاي نظام قرار گرفت و در همين راستا و در اجراي سياست هاي كلي نظام اداري ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري نقشه راه اصلاح نظام اداري تدوين و در سال 92 توسط شوراي عالي اداري به تصويب رسيد، گفت: در اين نقشه 8 برنامه اصلي اعم از مهندسي نقش و ساختار دولت، توسعه دولت الكترونيك و هوشمند سازي اداري، خدمات عمومي در فضاي رقابتي، مديريت سرمايه انساني، فناوري هاي مديريتي، توسعه فرهنگ سازماني، صيانت از حقوق مردم و سلامت اداري و نظارت و ارزيابي به عنوان برنامه هاي تحول اداري كشور پيش بيني شد.

رييس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری استانداري، خاطر نشان ساخت: توجه و تمركز بر برنامه توسعه دولت الكترونيك و هوشمند سازي اداري كه زير بناي تحول اداري محسوب مي شود، روند اجراي برنامه هاي تحول را تسريع خواهد نمود كه اين امر مشاركت و همكاري كليه مديران استاني را مي طلبد.

قرباني با اشاره به اين كه مدیران، از عوامل و موانع اصلی تحول محسوب مي شوند و هیچ تحولی بدون حمایت و پشتیبانی مدیران ارشد در سازمان ها بوجود نمی آید، اظهار داشت: اگر مدیران نسبت به برنامه های تحول تعهد داشته باشند، تلاش زیادی باید انجام گیرد ولی اگر مدیران اعتقاد و پشتیبانی نکنند هیچ تحولی ایجاد نخواهد شد و برای همین منظور در هر برنامه بهبود و تحول، اطمینان از حمایت و پشتیبانی مدیران ارشد لازم و ضروری است، بدون حمایت مدیران آغاز هیچ برنامه تحولی توصیه نمی شود.

وي اضافه كرد: تجربه نیز بیانگر آن است که اگر هر یک از سازمان های موفق و تحول یافته را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، حتماً به مدیران علاقه مند تحول خواهید رسید.


 ضرورت تحول سازمانی بر مبنای الگوهای نوین / مدیران، عوامل اصلی تحول

 

آمار سایت

بازديد هفته گذشته4093
بازديد ماه جاري299
بازديد هفته جاري1482
بازديد امروز299
کلیه حقوق برای مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری مازندران استانداری مازندران محفوظ است